2018

Happy Hormones

Õpituba / Workshop   

 MAY
 26

 
 

26-27 mai     ÕNNELIKUD HORMOONID

Teacher: Jiwan Shakti Kaur Khalsa

 


Hoides tasakaalu oma näärmesüsteemis, saad elada tervena, empaatilisena, loomingulisena ja olla heas vormis.
Igat emotsiooni, kirepuhangut ja tegusid määrab teatud hormoon. Sama kehtib füüsilise ja vaimse tervisliku seisundi kohta.
Me ei ole 'selliseks loodud', sa ei ole 'tõre ja torisev' ja tema ei ole 'laiskloom' - me oleme biokeemia!
Meie võimekus armastada, mõista, aktsepteerida ning isegi meie tujud, isud, ihalus, võime keskenduda, luua, osutada vastupanu, meie viis suhetes olla, meie seksuaalne iha, kõik on seotud meie sisesekretsiooni näärmetega ja nende toimimisega.
Pikaleveninud stress, vale toitumine, vähene füüsiline koormus, kohatu elustiil, menopaus, andropaus on ühed peamistest põhjustest hormoontasakaalutuse tekkimisel.
Õnnelikkus on meeleseisud, mis sõltub ajukeemiast - keemiliste komponentide vastastikusest mõjust. Komponentide olemasolu sõltub toidust, mida tarbime, sellest mida mõtleme, füüsilisest aktiivsusest, keskonnaga suhestumisest.
Heaolu tunne on tasakaalus hormoonide tulemus. Liiga palju või liiga vähe võib väljenduda koguni hulluse või depressioonina.
Õpitoas saad lihtsa ja mitmekülgse sissejuhatuse peamistest hormoonidest, nende toimimisest, kuidas neid tasakaalustada. Iseäranis uurime dopamiini, serotoniini, oksüdotsiini - need on endorfiinid, mis on otseselt seotud õnnetunde kogemisega:
* Dopamiin põhjustab rahulolu- ja õnnetunnet. Ta tegeleb tujude kontrolliga.
* Serotoniin reguleerib teatud käitumist, sealhulgas uni, isu, ärkamine ja agressioon. Selle toime on seotud muutustega isiksuses ja tujudes ning see on seotud depressiooniga. Serotoniin hoiab ära depressiooni ja teeb inimese õnnelikuks.
* Oksüdotsiinile viidatakse kui 'armastuse hormoonile', sest seda nõristub kui kogetakse sotsiaalset tunnustust, lähedust ja armastust füüsilises kontekstis/orgasmi. Selle hormooni tase väheneb kui kogetakse negatiivseid sotsiaalseid asjaolusid nagu solvangud, negatiivne mõtlemine. Suurenenud eritus peale positiivset sotsiaalset kogemust mõjutab meie haigustest tervenemist positiivselt.
* Endorfiinid panevad meid ennast hästi tundma, vähendavad valu ja ärevust. Nad on kaasatud stressi, valu ja tujude reguleerimises. Nad vastutavad 'joostes pilve' nähtuse eest, mida iseloomustatakse kui eufooria tunnet, mis järgneb pikemale füüsilisele pingutusele. Endorfiine nõristub seksuaalse aktiivsuse korral ja rütmilise keha liigutamise korral.
Lihtsa, individuaalse testiga saad jälile signaalidele, mida keha saadab, millest johtub sügavam mõistmine omaenda näärmesüsteemist.
Õpitoas koged erinevaid joogaharjutusi, meditatsioone, mantraid ja palju muid tööriistu ning õpid kuidas lihtsad muutused elustiilis ja toitumises võimaldavad tuua märkimisväärseid muutusi rikkalikuma ja õnnelikuma elu suunal.

'Kui näärmete töö ja vere keemia ei ole paigas, ei loe kui võimas ja imeline sa oled, oled paratamatult puudega inimene'. - Joogi Bhajan


Õpetuste panus registreerides enne 27. märtsi: 190EUR (hiljem registreerudes 210EUR)
Soovi korral majutus mõisa romantilisel pööningul 20EUR ja maitsev taimetoit kolm korda päevas kokku 40EUR

Tagastamatu registreerimistrasu on 30EUR. Arve sellest saadetakse peale registreerumist.

REGISTREERUMISEKS VAJUTA ALLOLEVAT NUPPU START.
 

 

 
Jiwan Shakti Kaur Khalsa

Jiwan Shakti Kaur Khalsa on Joogi Bhajani õpetustel põhineva Kundalini jooga õpetaja ja õpetajate koolitaja. Toetudes oma pea 30 aastasele kogemusele joogast ja ka erialasele kogemusele näitleja, produtsendi ja stsenaristina on tema lähenemine õpetuste jagamisele unikaalne. Tema õpitubades põimuvad tema sügavad uurimused Kundalini joogast ja professionaalne oskusteave ja lavakogemused.
Õpetades avab ta oskuslikult ruumi kogemustele, mis viivad sügavamale eneseteadlikkusesse ja taipamistesse, luues sedasi mõistmise õhustiku, kus õpitakse koos ja teineteiselt jagades.
Ta inspireerib õpilasi oma entusiasmiga ja sügavalt kogemuslike teadmistega Kundalini joogast, sidudes omavahel sügavused ja huumori.
Tunnustatud TV stsenaristina õpetab ta erialaseid tehnikaid, näitekunsti ja keha ja emotsioonide kasutamist vastavuses 'The Method' tehnikatega, mille loojaks on Lee Strasberg (Actors Studio, New York).
Samuti on ta sertifitseeritud Sat Guru Charan (meditatiivne jalgade refleksioloogiline massaazi) terapeut ja Karam Kriya (elu uurimine läbi numbrite ja numbrite uurimine läbi elu) praktiseerija.
Jiwan Shakti on rahvusvahelise Kundalini jooga õpetajate ühingu ja Veevalaja ajastu õpetajate akadeemia liige.
Koos Sohan Kauriga on ta 'SunGalaa - sinu ettemääratuse tööriistad' asutaja.
 

 

 
 

 
Toimumiskoht

Koolitus toimub Valguspere kodus, kaunis Hatu mõisas,
55km kaugusel Tallinnast.

 
Venue

The course will be held in the home of Valguspere in Hatu Manor, Estonia.
It's about 55 kms from the International Airport of Tallinn.
For transportation from the Airport to the Venue, please contact the organiser.

Address: Hatu Manor, Hatu, 76013 Lääne-Harju vald, Estonia

 

 

 
Korraldaja: Valguspere.    Registreerimiseks vajuta 'START'

powered by Typeform

 <<  tagasi sündmuste juurde  <<  back to events  << 
 

 Valguspere
 Meist
 Avalikud dokumendid
 Õppekorralduse alused
 
 
 

 Sündmused
 Tulevased sündmused
 Toimunud sündmused
 
 
 
 

                  


   
 
 

 

  © 2012-  Valguspere MTÜ