2020 - A call to serve

   

«2020 tähistab sümboolselt väga erilist tasakaalu - uus aasta on võimalus vaadata asju neutraalselt, tasakaalus ja diplomaatiliselt nii kollektiivsetes kui lähisuhetes. See, mida ma järgmistes lõikudes selgitan, pärineb numbritest 2020. aastal ja kõikide numbrite summast 4, mida tantrilises numeroloogias tähistab "palvekarika" sümbol.»

 
 

      

Jivan Mukta Singh, PhD

 


Palvekarikas on algselt tühi anum, milles peituvad kõik võimalused ja õnnistused ... Eeldusel, et inimene hoiab karikat õigesti, ja on nõus seda tõstma. Sümbol räägib eluolukordadest kõrgemale tõusmisest. Ülendumine, mis toob õnnistusi ja kasu nii igale hingele kui ka teistele inimestele. Seda kutsume teenimiseks selle sõna kõige puhtamas vormis. Kui inimene on valmis sirutuma abivajajate poole ja ulatama neile midagi, mida nad vajavad. Sellisel teenimesel puudub tagamõte ja tingimused.

2020. aasta kõige kriitilisem väljakutse võib olla ühist hüve teenivate inimeste kavatsuse puhtus. Viimasel ajal oleme olnud tunnistajaks institutsioonide ja kinnistunud arusaamade lagunemisele ja ümberkujundamisele, samal ajal kui midagi uut, nagu näiteks teadlikkuse ärkamine, levib nagu laine üle kogu maailma. Nii palju kui on hävingut ja kaost, sünnitab Emake Maa uut tüüpi inimkonda, kes tunneb kutset teenida sellel planeedil elu säilimist ja sotsiaalset harmooniat. ühel või teisel viisil on 2020. aasta sügav planeedi kutse teenida ja see on võimalus igal inimesel saada tuntuks oma panuse poolest sellesse...

Meditatiivne meel ja südametšakra
Yogi Bhajani sõnul on "palvekarikas" see, mis vastab inimese meele meditatiivsele funktsioonile - sellele, mis hindab tegelikkust sügava neutraalse lähenemisega. Number 4 on tantristlikus numeroloogias neljas keha, "meditatiivne meel". Asjad, mida peate teadma, tulevad teieni siis, kui vastate järgmistele küsimustele:

• Kas olete nõus reageerimise lõpetama?
• Kas soovite vähendada impulsiivsust ja suurendada tõelist eneseteadlikkust? - Kas olete nõus oma meelt ja südant vabastama varasematest kogemustest?
• Kas olete nõus nägema, mis on nii mõttetu kui kasutu, ja laskma sellel minna?
• Kas olete valmis leppima sellega, mis teie teele tuleb, ja omaks võtma seda kui teie jaoks ideaalset?
• Isegi kui see pole teie "tass teed", kas soovite näha teiega toimuva sügavamat eesmärki?

Kui ühele või mitmele küsimusele saad anda positiivse vastuse, on see ülitähtis kutse oma meditaatiivsete võimete äratamiseks ... Kui olete mediteerija, siis juba teate, kuidas navigeerida läbi elu meeldimistest ja mittemeeldimistest sõltumatult. 2020. aastal saavad kõik mediteerijad ja ka veel mittemediteerijad palju kasu meditatiivsete võimete õppimisest ja olemasolevate meetodite täiustamisest. Nii palju kui number 4 vastab 4. kehale, tähistab see number ka 4. tšakrat, "südametšakrat". Need kaks aspekti (meditatiivne meel ja südametšakra) on kõige määravamad jõud, mis ehitavad üles meie elutee ja ettemääratuse.

Minu jaoks on uus aasta suurepärane võimalus luua suur võrgustik, mis toetab südamekeskseid tegevusi. 2020 on see aasta, mil peame kollektiivselt teadma, kuidas meditatiivselt (neutraalselt) vastu võtta kõiki inimkonna vorme, värve ja toimimise viise. Teisisõnu, looge vaikne meel ühes südame avamisega... vastasel juhul ei pruugi õitseng ja ressursid 2020. aastal teie uksele koputada. Uus aasta on tõukeks meditatiivse meele lihvimisele ja südametšakra avamisele nagu ei kunagi varem! Armastus on lahendus ja võti tulevikku.

2020. aasta võib saada suureks prooviks armastusele teie südames ja selle tuumast lähtuvale teenimisele. Ja tõenäoliselt peame 2020. aastal oma andestamise võimekust parandama ... Tekkiv vanade ja uute struktuuride konflikt võib muidu muutuda hävitavaks. Ole tõeline, ole valmis ja jää rahulikuks. Hoidke distsipliini oma praktikates, see võib teie "meelepärdikut" taltsutada ja avab südame nii endale kui teistele.

Voos püsimine topelt kahe ja topelt nulliga
Kui pinge kasvab ja inimesed on negatiivsed ning lähevad otsekui "hulluks", pidage meeles, et just armastusest ja andestusest saab siis kõige võimsam vastumürk ja abinõu. Uue aasta kahekordne number 2 on vektor, mis näitab numbri 2 loomuliku pinge ja duaalsuse rõhutamist. Teisisõnu, kui pinge ja duaalsus suurenevad, võib see hõlpsalt kaasa tuua konfliktide ja lahustumiste eskaleerumise. Samal ajal võib hästi käsitletud pinge põhjustada ühendusi, mis töötavad kollektiivse arengu nimel, ja ühendada hingi, mis leiavad tee, et kohtud ... milline on teie keha ja emotsioonide sisemine pinge? Või meele ja hinge omavaheline pinge? Kuidas lahendate oma sees olevate polaarsustest tulenevaid pingeid? Meil tuleb leida viis, kuidas üksteist omaks võtta hoolimata meie erinevustest ja meid lahutavatest jõududest. Kuid topelt 2 on sümmeetrilises harmoonias kahekordse 0-ga. Nagu ma juba eelpool mainisin, tähendab see kordus intensiivistunud kahesust (2 kahte), samal ajal aga vaheldudes suurenenud tühjusega (2 nulli). Ma loen siit välja, et uus aasta 2020 on kindlasti võimalus õppida joogalikku meditatsiooni ja Šunia (null) seisundit. Meele tühjusega saab rahulikult astuda vastu negatiivsusele ja polariseerumisele ning ilma ennast kahjustamata. Meele tühjendamisega saate oma elus ruumi juurde. Nii paradoksaalne kui see ka ei kõla, kui teil on reaalne juurdepääs sisemisele tühjuse kogemusele ja tunnete selle tasakaalu, saate hõlpsalt aktiivse, rahuldust pakkuva ja viljaka elu enda ja teiste jaoks avada.

Tervendamise üleskutse
Saabuv aasta on tõenäoliselt suurepärane võimalus näha asju tõeliselt kohal olles. Istuda üksteisega ja kuulata, mida tuleb öelda ja jagada ... Selleks, et et näha ja olla nähtav. Nii et üks asi on kindlasti võimalik: 2020. aasta võib olla tõeliselt tervendav. Numbri 4 sümboolsele tähendusele juurdepääsu saamiseks on kõigil vaimsel teel olijatel võimalus suhelda enda sees oleva arhetüüpse tervendajaga, keda paneb liikuma kaastunne ja teenimine. Tervendaja arhetüüp võib harmooniliselt kanaldada tervendavaid jõude , mis lähtuvad hinge olemusest ja meditatiivsest seisundist. Imed saavad võimalikuks kui aktiveerida "palvekarikas".

Rõõm ja armastus olgu teiega 2020. aastal!

Jivan Mukta, PhD 

 

 
Jivan Mukta, PhD

Jivan Mukta on sündinud Tsiilis. Ta on sertifitseeritud kundalini jooga juhtivõpetaja ja meditatiivne tervendaja.

Jivan Mukta on koolitanud kundalini jooga õpetajaid Soomes juba üle kümne põlvkonna. Ta on Soome Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu kaasasutaja aastal 2006.

Ta on pühendunud tervendaja ja Meditatiivse Tervendamise Programmi looja. Selle õpetuse alusel toimuvad praegu kursused Soomes, Eestis, Hispaanias ja Norras.

Hariduselt on ta ka poliitika teadlane ja ajaloolane omades doktori kraadi võrdlevas religiooniteaduses. Ta on publitseerinud arvukalt artikleid vaimsuse, jooga ja tervendamise teemadel.

Õpetajana reisib ta maailmas teenides vaimset teadlikkust ja tervendades inimesi. Viimastel aastatel on ta osalenud ka erinevates projektides õpetades joogat ja vaimset elustiili meestele. Ta on abielus ja 2 lapse isa.

 

 

 


 Originaalteksti link

 


 <<  tagasi sündmuste juurde  <<  back to events  << 
 

 Valguspere
 Meist
 Avalikud dokumendid
 L1 Õppekava
 
 MHP Õppekava
 Õppekorralduse alused
 
 
 

 Sündmused
 Tulevased sündmused
 Toimunud sündmused


 Huvitavat lugemist
 
 
 
 

                  


   
 
 

 

  © 2012-  Valguspere MTÜ